11 Temmuz 2012 Çarşamba

F Geri Döndü :)

Selamlar ahali ben geldim :) Çook uzun yollar katettim. Sonunda evime ulaştım çok şükür. Evimi özledim. Z'yi özledim. Dikiş dikmeyi ve dahası yazı yazmayı özledim. Duygusala bağlamadan belirtmek istedim. :)

Yaklaşık iki haftadır doğu, batı, kuzey, fellik fellik geziyordum. Sakarya, Ankara, Batman, Hasankeyf, Samsun, Ordu, İstanbul derken kendimi eve zor attım. Bir yıllık seyahat kotamı doldurdum vesselam. En çok görmek istediğim yerler listemin üst sıralarındaki Hasankeyf'i sular altında kalmadan dünya gözüyle görebildim. Bu yüzden çok mutluyum. Umarım o da beni gördüğüne sevinmiştir.


Daha sonra Karadenize yol aldık. Ki o bölgeye adım atmamıştım daha önce. Çok merak ediyordum karadenizin yeşilini. Gerçekten duyduklarım doğruymuş. İnanılmayacak kadar güzeldi. Hayran kaldım resmen.

Dalından meyve yedim, inek otlattım (bu lafıma epey güldüler, mal yaymak deniyor yöre ağzıyla :)) yeşillikler arasında yürüyüş yaptım. Hepsi terapi gibi geldi.

En nihayetinde evimin yolunu buldum. Çok özlemişim. Şu da netlik kazandı; Bursa dışında yaşamam pek mümkün değil. Gelelim ceza puanlarıma;

Malumunuz her nimetin bir külfeti vardır. Benimkinin adı Z. :) Canımın içi beni bir özlemiş sormayın! Gelirgelmez dikiş odasını temizletti. Dağ gibi postları yığdı önüme. Kahve yap, su getir, masaj yap! :) Bu kadar olmasa da yaptı yapacağını. Ben de garibim masum kedi (!) tıpış tıpış yaptım ne istediyse.

Z - Hiiiiii ne yalan ne yalan! İnanmayın lütfen.
F - Yahu sen ceza vermedin mi bugün bana?
Z - Kem küm...
F - İnanın inanın verdi vallahi. Mıntıka temizliği yaptım.
Z - (içses) Sen dur bakalım daha duuuur.

İşte efendim bunca hırgür arasında bir de tshirt yaptım. Fikir anası Z :) Bir önceki postta anlattığı tshirt. Bayıldım görür görmez. Hemen diktim ve giydim bayıla bayıla.

Z - İşte bu huyun beni bitiriyor. Hem beni delirtiyorsun, hem de tshirtümün aynını yapıyorsun.
F - Sen de son rötuşlarını yaptın ona bakarsan. Hem bana gıcık oluyorsun, hem de tutmuş etek ucunu dikiyosun :) Ha bi de üstüne fotoğraflıyorsun :)
Z - Sen adamı deli edersin!
F - İtiraf et kurtul! Çok seviyosun beni :)
Z - Hey allahııım. Bunları konuşmanın yeri mi burası? Zaten gezi postu gibi başladın dikişe döndün. Ne olduğu belli değil yazının! Bitir de gidelim!!!
F - Öf hem de nasıl seviyorsun biliyor musun. Ceza verirken bile kıyamıyorsun. :)
Z - :) Ekle şu fotoğrafları da gidelim. Daha bulaşık yıkayacaksın :)
F - :(


Saçımın ibibikliğinin kusuruna bakmayın. Malum köle İsaura modundayım :)

Z -
F - Z :) Şaka yapıyorum tatlım.
Z -
F - :( Hay benim dilimi eşek arıları soksun.
Z -
F - Tamam yahu yarın da cezalıyım :(
Z - Biber dolması yapıcaksın yarın :)
F - Bak yarın son ha! Daha da bişey yapmam!
Z - Hele bi yarın olsun :)

Öpüyoruz kocaman. Allah bana bolca sabır versin. Amin :(

11 yorum:

 1. hahahahahhahahahhahaha koptummmm gülmektenn ayolll :)))) deli hatunlar siziii!!!! F, çok yakışmış sana da balım.. Ellerinize sağlık çok öptümm, sarıldım1

  YanıtlaSil
 2. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 3. Hoşgeldinn! Eminim hasankeyf de seni gördüğüne sevinmiştir..

  YanıtlaSil
 4. Sed; tatlım kıymetlim, çok sağol. Gerçekleri yazdım. Biliyosun cezalı olduğumu :) ehheheh.Öpüyorum kocaman cimcimem benim :)

  YanıtlaSil
 5. Fashion, Makeup, Accessories, Food; Hoşbulduk canım :) İnşallah sevinmiştir zira ben onu çok merak ediyordum :) Sevgiler kocaman :)

  YanıtlaSil
 6. merhaba,blogunuzun üyesiyim, bende bloguma beklerim şimdiden teşekkürler,sevgiler...

  http://www.bensukaya.com/

  YanıtlaSil
 7. hoş geldiniz hoş geldiniz valla resimlere bakarken bende tebessüm ettim :)

  YanıtlaSil
 8. Sitenizi yeni keşfettim ama dikiş diktiğinizi görünce bayıldım doğrusu. Diktiklerinizse harikulade :) Tayipteyim. Sevgiler ...

  www.modayizbiz.blogspot.com

  YanıtlaSil
 9. Bensu; teşekkürler bizi izlediğin için. İlk fırsatta sendeyiz :)

  YanıtlaSil
 10. dikişdersi; hoşbulduuuum :) vallahi ben de çok eğlendim ama yine de insan memleketini çok özlüyor :) sevgiler koccaman

  YanıtlaSil
 11. belss; o zaman hoşgeldin :) seni gördüğümüze sevindik. Teşekkürler güzel sözlerin için, sevgiler bizden.

  YanıtlaSil

Ben diyorum ki;