20 Aralık 2015 Pazar

MİNİK YILBAŞI AĞAÇLARIM

Herkese selamlar yeni yıl heycanını çok sevdiğimden bahsetmiştim:) bu sıralar diy projelerimin çoğu yılbaşı temalı ,elim hep süslemelere gidiyor .Bu tarz objeleri çok seviyorum tchibo da benzerleri vardı alsammı almasammı yapabilirmiyim diye kararsızlıklar içinde gidip geldim. Sonunda yapmaya karar verdim. Tamamen evde ardiyede bulduğum malzemelerle yaptım .Beni zorlayan tek kısım ağaç kalıbını çıkarmaktı, çizim konusunda çok başarısızım:( Bir çok denemeden sonra en iyi çizimi ilk önce üçgen çizip sonra hafif dal çıkıntıları yaparak elde ettim.

Fotoğraf kalitesi için şimdiden özür dilerim. Özellikle instagram dan takip edenler bilir 2.5 yaşında bir oğlum var  sadece akşamları birşeyler yapabiliyorum o yüzden  fotoğraf kalitem  çok düşük oluyor :( Minik ağaçlarım :) yapımına gelirsek.


Evde bulduğum ama nereden geldiğini bilmediğim bu tahta parçaları tam da bu projem için yeterliydi. Yapmak isterseniz ,iki çıta , kalas biraz da kumaş ihtiyacımız olan malzemeler.
 İlk önce yapıştırıp sonra vidalamayı düşündüm ama yapıştırıcımın kapağanı açamayınca sadece vidaladım .Elimde çok ucuza alınmış bir vidalama aleti var bu tarz ufak işlerde yeterli oluyor.


Çıtalarla kalası birbirine vidaladım ve böyle bir iskelet oluşturdum.Alt kısmında bir sürü delik vardı onları ahşap macunuyla kapatıp kuruduktan sonra zımparaladım. iskeleti önce kahverengi akrilik boyayla sonrada beyaz akrilik boyayla boyadım ve tekrar zımparaladım biraz eskittim kısaca.


Çuval kumaşa kestiğim kalıbı koyup ,kalıp üzerindeyken dışından diktim kenar fazlalıklarını kesip içine biraz kırpık süngerle  doldurdum.


 Kumaş ağaçları iskelete yerleştirip açık kalan yerleri elimde diktim.
Sade halini daha çok sevsemde kırmızının cazibesine aldanıp biraz süsledim :)
Umarım beğenmişsinizdir.Herkese kocaman öpücükler..


7 yorum:

Ben diyorum ki;